TELEFON Dom nieczynny do odwołania NAPISZ DO NAS dyrektor@domschr.pl DOŁĄCZ DO NAS

aktualności

43. Spotkanie Krajowe Ruchu Maitri - Poznań 11 do 13 X 2019 r.

11/10/2019
43. Spotkanie Krajowe Ruchu Maitri - Poznań 11 do 13 X 2019 r.

Podstawowe informacje o Ruchu MAITRI w Polsce. 
Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI jest federacją wspólnot, które łączy wspólny charyzmat, duchowość i cele. Ich formację i działalność koordynuje Rada Ruchu z Głównym Odpowiedzialnym na czele. 
Ruch powstał na na przełomie 1975/76 roku w Warszawie. Jego założycielem jest Jacek Wójcik, dla którego bezpośrednią inspiracją było spotkanie z Matką Teresą w Kalkucie w lecie 1975. Działalność pierwszej wspólnoty została zatwierdzona pismem Kurii Metropolitalnej Warszawskiej nr 6980/D/76 z dnia 15.10.1976 r., podpisanym przez ś.p. ks. bp. Władysława Miziołka.

Charyzmatem ruchu jest wyrażona czynem miłość do ludzi najbiedniejszych. Ten dar łaski pozwala uczestnikom wspólnoty dostrzegać problemy najbiedniejszych. Istnienie tych problemów odczytują oni jako Boże wezwanie skierowane osobiście do siebie i odpowiadają na nie w duchu wiary” (Statut Ruchu).

Duchowość Ruchu, czerpiąc z duchowości swych patronów, św. Franciszka z Asyżu oraz św. Matki Teresy z Kalkuty, skupia się wokół osoby cierpiącego Chrystusa. Jego udręczone Ciało zawisło na krzyżu, kiedy za każdego z nas oddał swoje życie. Dziś daje nam swoje Ciało na pokarm w Eucharystii. Przychodzi dziś do nas także w nędznym przebraniu człowieka ubogiego, bezdomnego, osieroconego dziecka, którym uczestnicy Ruchu starają się służyć. „To jest ten sam Chrystus” (św. Matka Teresa z Kalkuty).

ZaMaitri" od 11 do 13 października 2019 r.: https://www.maitri.pl/podstawowe-informacje-o-ruchu-maitri-w-polsce/

« Wróćikona

Jak do nas trafić

Dom Rekolekcyjny Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań
tel. Dom nieczynny do odwołania
dyrektor@domschr.pl
Sprawdź jak do nas dojechać. Zapraszamy!


Zobacz mapkę>>