2022.06.11 – Jubileuszu 50-lecia Ruchu Światło-Życie w Archidiecezji Poznańskiej

23 czerwca 2022

Ruch Światło-Życie w Archidiecezji Poznańskiej przeżywa w bieżącym roku Jubileusz 50-lecia. Rok szkolny 1971/1972 był pierwszym rokiem formacji Ruchu Światło-Życie.
Przez te pół wieku obecności charyzmatu Światło-Życie w naszej archidiecezji formację podstawową przeżyły tysiące dzieci, młodzieży, osób dorosłych, małżeństw, kleryków, osób konsekrowanych i kapłanów. Dla wielu z nas droga formacji oazowej była drogą rozeznawania i dojrzewania życiowego powołania.

(ze strony: https://www.poznan.oaza.pl/dk/11-czerwca-2022-r-swietowanie-jubileuszu-50-lecia-ruchu-swiatlo-zycie-w-archidiecezji-poznanskiej)

Z tej okazji została odprawiona uroczysta Msza św. o godz 11:00 w poznańskiej Bazylice Archikatedralnej, której przewodniczył delegat Abp. Stanisława Gądeckiego, ks. prałat dr Jan Stanisławski. W kazaniu ks. Jan opowiadał historię powstania Ruchu w Archidiecezji.
Po Mszy św. na terenie naszego parku miał miejsce piknik rodzinny, którego organizatorem był moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Dariusz Piasecki wraz z Diecezjalną Diakonią Jedności.